ELEKTRA DVOŘÁK
Ionic-CARE
Péče o zdraví
Novinky

Funkce přístroje

Ionic-CARE je přístroj, který unikátním způsobem spojuje dvě funkce zvyšování kvality vzduchu v jednom přístroji. Díky použití moderních technologií se totiž u Ionic-CARE podařilo spojit dva zdánlivě obtížně kombinovatelé způsoby čištění a obohacování vzduchu v interiérech. Ionic-CARE je jak vysoce výkonnou, absolutně bezhlučnou, bezúdržbovou aktivní čističkou vzduchu a zároveň výkonným regulovatelným ionizátorem (emitorem (generátorem) zdraví prospěšných kyslíkových iontů). Ionic-CARE spojil obě tyto funkce bez jakýchkoliv výkonnostních kompromisů. Naopak, svou novou konstrukcí odstranil nevýhody jednotlivých metod a ideálně zkombinoval jejich výhody.

Ionic-CARE vs. aktivní čističky vzduchu

Aktivním čističkám vzduchu založeným na filtraci vzduchu přes výměnné filtry je vytýkána vyšší pořizovací cena (obvykle 7000 Kč a více), vysoká energetická náročnost provozu (obvykle 80W a více), hlučnost způsobovaná ventilátorem (obvykle více než 40 dB) a nákladné výměny filtrů (3000 – 6000 Kč ročně). Jejich předností je vysoká účinnost filtrace (až 96%).

Aktivním čističkám vzduchu založeným na filtraci přes elektrostatický filtr je nejčastěji vytýkána nižší účinnost filtrace (kolem 80%), hlučnost způsobovaná ventilátorem (obvykle více než 40 dB) a vyšší energetická náročnost provozu (obvykle 50W a více). Jejich předností je příznivá pořizovací cena (obvykle kolem 3000 Kč) a nulové náklady na výměny filtrů.

Aktivním čističkám vzduchu založeným na čistících schopnostech iontů působících přímo v prostoru je vytýkáno zejména zvýšení usedání prachu na nábytku, podlaze apod.. Čistící vlastnost iontů, která způsobuje shlukování všech polétavých nečistot s účinností až 90 %, totiž zároveň způsobuje jejich následné usedání na podlahu, nábytek apod., kde je třeba je následně pravidelně uklízet, aby nedocházelo k opětovnému víření již jednou zachyceného prachu. Jejich předností je příznivá pořizovací cena (již od 1900 Kč) a nízká energetická náročnost (již od 15W).

Ionic-CARE k ventilaci vzduchu používá tiché a úsporné bezkontaktní proudění elektronů mezi elektrodami, tzv. elektronový vítr. Tím odstranil hlavní nevýhody výše jmenovaných čističek, jimiž jsou vysoká hlučnost a energetická náročnost. K filtraci Ionic-CARE používá elektrostatický filtr se zvětšeným speciálně zušlechtěným povrchem, vyšším statickým nábojem a automatickou indikací čištění filtru (oplachuje se vodou). Tím zvýšil účinnost filtrace na 93 %, maximálně snížil náklady na čištění vzduchu a zároveň dosáhl „nezničitelnosti“ filtru. K emitování záporně nabitých iontů Ionic-CARE používá mikroprocesorem řízený koronový výboj na sedmi legovaných elektrodách v pulsním režimu. Tato technologie zajistila maximální hodnoty generovaných záporně nabitých iontů bez vzniku ozónu a jiných škodlivých iontů.

Elektra-dvorak.cz | Email: info@elektra-dvorak.cz | K Lesu 49, 500 09 Hradec Králové | IČ: 73607037 | DIČ: CZ8402033057

| Kontakt | Obchodní podmínky | Poptávka zboží | Repase pracích van praček |